La Crosse
26° F
Scattered Clouds
Scattered Clouds
Advertisement

WIAA football playoffs: level one games

Published On: Dec 24 2013 11:08:24 AM CST
Updated On: Oct 19 2013 11:18:59 PM CDT

Division 2 Bracket

Division 3 Bracket

Division 4 Bracket

Division 5 Bracket

Division 6 Bracket

Division 7 Bracket

DIVISION 2

Group B

Game 1:  Slinger (#8) at Oshkosh North (#1) – UW-Oshkosh - Friday, 5 p.m.

Game 2:  Watertown (#5) at DeForest (#4) – Friday, 7 p.m.

Game 3:  La Crosse Central (#6) at Fort Atkinson (#3) – Friday, 7 p.m.

Game 4:  Waunakee (#7) at Holmen (#2) – Friday, 7 p.m.

DIVISION 3

Group C

Game 1:  West Salem (#8) at Lodi (#1) – Friday, 7 p.m.

Game 2:  Edgewood (#5) at Mount Horeb/Barneveld (#4) – Friday, 7 p.m.

Game 3:  Evansville (#6) at La Crosse Logan (#3) - TBD

Game 4:  Onalaska (#7) at Reedsburg Area (#2) – Friday, 7 p.m.

DIVISION 4

Group A

Game 1:  Saint Croix Central (#8) at Ellsworth (#1) – Friday, 7 p.m.

Game 2:  Black River Falls (#5) at Gale-Ettrick-Trempealeau (#4) – Friday, 7 p.m.

Game 3:  Spooner (#6) at Prescott (#3) – Saturday, 1 p.m.

Game 4:  Northland Pines (#7) at Somerset (#2) – Friday, 7 p.m.

DIVISION 5

Group B

Game 1:  Durand (#8) at Arcadia (#1) – Friday, 7 p.m.

Game 2:  Stratford (#5) at Marathon (#4) – Friday, 7 p.m.

Game 3:  Colby (#6) at Amherst (#3) – Friday, 7 p.m.

Game 4:  Westby (#7) at Mondovi (#2) – Friday, 7 p.m. 

DIVISION 6

Group C

Game 1:  Melrose-Mindoro (#8) at Darlington (#1) – Saturday, 1 p.m.

Game 2:  Cuba City (#5) at Whitehall (#4) – Friday, 7 p.m.

Game 3:  Necedah (#6) at Iowa-Grant (#3) – Friday, 7 p.m.

Game 4:  Riverdale (#7) at Brookwood (#2) – Friday, 7 p.m.

DIVISION 7

Group A

Game 1:  Florence (#8) at Pepin/Alma (#1) – Friday, 7 p.m.

Game 2:  Clear Lake (#5) at Greenwood/Granton (#4) – Friday, 7 p.m.

Game 3:  Newman Catholic (#6) at Owen-Withee (#3) – Friday, 7 p.m.

Game 4:  Clayton (#7) at Glenwood City (#2) – Friday, 7 p.m.

Group B

Game 1:  Independence/Gilmanton (#8) at Cochrane-Fountain City (#1) – Friday, 7 p.m.

Game 2:  Bangor (#5) at Pittsville (#4) – Friday, 7 p.m.

Game 3:  Hillsboro (#6) at Loyal (#3) – Friday, 7 p.m.

Game 4: Blair-Taylor (#7) at New Lisbon (#2) – Friday, 7 p.m.

Group C

Game 1:  Belmont (#8) at Black Hawk (#1) – Friday, 7 p.m.

Game 2:  Weston (#5) at De Soto (#4) – Friday, 7p.m.

Game 3:  Ithaca (#6) at North Crawford (#3) – Friday, 7 p.m.

Game 4:  Cassville (#7) at Potosi (#2) – Friday, 7 p.m.

Advertisement